Bölümümüz Hakkında

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü 2008 yılında Eğitim Fakültesi’ne bağlı bir birim olarak kurulmuştur. İngiliz Dili Eğitimi ve Arap Dili Eğitimi olmak üzere iki anabilim dalında lisans programları sunmaktadır. Aday öğrenciler programlara ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavından aldıkları dil puanı üzerinden kabul edilmektedir.

Bölümümüzün başlıca amacı, öğrencilerini yabancı dil eğitiminin teorik ve uygulamalı alanlarında sağlam bir temel ile donatarak çağdaş bir öğretmenin sahip olması gereken yüksek niteliklerle donatılmış, ilkeli ve sorumluluk sahibi yabancı dil öğretmenleri olmalarını sağlamaktır.

Bölümümüzün mezunları ilköğretimden yükseköğretime tüm seviyelerde öğretmen, öğretim görevlisi ya da yönetici olarak görev alabilirler. Öğretim görevleri dışında ise devlete bağlı veya özel kurumlarda farklı görevler alabilirler.

Bölümümüzde üç doktor öğretim üyesi, bir öğretim görevlisi ve iki araştırma görevlisi bulunmaktadır.

 

Vizyon

Bölümümüzün vizyonu, öğrencilerine yüksek kalitede yabancı dil eğitimi vermek için çağdaş eğitimin ilkelerini benimsemiş ve bilimsel ve teknolojik değişiklikleri takip eden yabancı dil öğretmenleri yetiştirmektir.

 

Misyon

Bölümümüzün misyonu çağdaş yabancı dil eğitimi yaklaşımlarını ve pratiklerini takip eden ve bunları derslerinde uygulayan; alanındaki akademik, bilimsel ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran; yerel ve küresel alanda mesleki zorluklarla baş edebilen; azimli, ilkeli ve nitelikli öğretmenler yetiştirmektir.